Jdi na obsah Jdi na menu
 


vánoční věnec

25. 11. 2008

Jak vyrobit proutěný adventní věnec

ObrazekPřipravte si proutky přibližně stejně dlouhé (nejlépe předem namočené v teplé vodě, aby se daly lépe ohýbat), aranžérský drátek, drát hrubší šíře, kleště a zahradnické nůžky. Nůžkami zkrátíme proutky, aby byly přibližně stejně dlouhé. Poté si z drátu hrubší šíře vytvoříme kolečko, jehož konce k sobě spojíme drátem. Toto kolečko nám vytvoří základ adventního věnce. Na něj můžeme navazovat proutky, které upevníme vazačským drátkem. Je vhodné zvolit barvu
drátku co nejvíce podobnou adventnímu věnci, aby drátek splynul a nebyl vidět. Jakmile je základ hotový, můžeme začít se zdobením.

 

 

Zdobení adventního věnce

Při zdobení adventního věnce záleží pouze na vaší fantazii. K výzdobě můžete použít sušené květiny nebo ovoce, umělé květiny, pozlacené nebo postříbřené dekorace, vánoční ozdoby, přírodní materiál (oříšky, šípky, kaštany, šišky). Také záleží na tom, zda chcete ozdobit adventní věnec celý nebo jen na jednom místě (viz. obrázek). Ozdoby umístěte na adventní věnec pomocí lepící pistole, kterou můžete zakoupit v každém větším obchodě se zahradnickými potřebami. Na adventní věnec nezapomeňte umístit svíčky, které patří mezi základní symboly adventu. Pokud budete chtít adventní věnec pověsit na dveře, nezapomeňte připevnit na zadní část háček. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář